Zadzwoń do nas: 604 813 117
MENU

FAQ

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz ważne informacje.

 

Czy kolor wykładziny jest taki jak przedstawiony na zdjęciach?

Tak, ale... Zdjęcia przedstawiające wykładziny na naszej stronie (nie dotyczy zdjęć w sliderze) zostały wykonane w profesjonalny sposób z właściwym ustawieniem balansu bieli i ekspozycji, odpowiednio skalibrowanym aparatem (przy użyciu X-Rite ColorChcecker Passport). Problemem natomiast może być jakość urządzenia, na którym zdjęcia są oglądane. W zasadzie tylko profesjonalne monitory graficzne dają gwarancję 100% prawidłowo odzwierciedlonej barwy, każdy inny ekran może mniej lub bardziej barwę przekłamywać. Ponadto wielu użytkowników ma tendencję do zbyt wysokiego ustawiania parametru jasności i kontrastu. By to sprawdzić można wyświetlić na swoim urządzeniu skalę szarości (przykladowa znajduje się tutaj). Pierwsze pole na takiej skali musi być białe a ostatnie czarne, wszystkie pozostałe muszą być szare, a sąsiednie pola muszą różnić się od siebie.

 

Jak zamówić próbki i jaki jest i ich koszt?

W celu otrzymania próbek należy przesłać na nasz e-mail adres do wysyłki oraz określić, którymi wykładzinami są państwo zainteresowani. Próbki wysyłamy darmowo listem.

 

Jak zamawiać?

Zamówienia przyjmujemy wyłącznie drogą mailową. Tak złożone zamówienie gwarantuje uniknięcie nieporozumień oraz pozwoli oszacować możliwość jego realizacji w danej chwili. W zamówieniu prosimy podawać rodzaj zamawianej wykładziny, kolor, wymiary, adres dostawy wraz numerem telefonu (jest wymagany przez firmy kurierskie) oraz dane do faktury jeśli ma być wystawiona.

 

Jak wykorzystywane są przekazane dane osobowe?

Otrzymane przez nas dane osobowe wykorzystywane są tylko w celu obsługi zamówienia i tylko w niezbędnym do tego okresie (wysyłka, rozpatrzenie ewentualnej reklamacji/12 m-cy/, kwestie księgowe - zgodnie z odrębnymi przepisami). Źródłem danych osobowych jest zamawiający, zgodę na przetwarzanie wyraża akceptując warunki realizacji zamówienia. Realizującym zamówienie i administratorem danych jest Megamind Maciej Pawłowski, ul. Farna 19/2, 64-050 Wielichowo, kontakt: dywany@centrumdekoracji.eu  Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo dostępu, uzyskanie informacji czy i które dane są przetwarzane, poprawienia, żądania usunięcia, przeniesienia , cofnięcia zgody na przetwarzanie oraz wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego.
Adresy e-mail podmiotów gospodarczych, które rozpoczęły współpracę handlową lub zadeklarowały chęć nawiązania takiej współpracy wykorzystywane będą do przesyłania informacji handlowych.

 

Kiedy należy zapłacić?

Ponieważ wykładziny docinane są na zamówiony wymiar wymagana jest wpłata z góry. Po otrzymaniu zamówienia przesyłamy wycenę lub fakturę proforma (jeśli dane do faktury zostały podane). Następnie po zaksięgowaniu wpłaty, ewentualnie po otrzymaniu potwierdzenia dokonania zapłaty przystępujemy do cięcia oraz przygotowania wykładziny do wysyłki.

 

Jaki jest czas realizacji zamówień?

Wykładziny o szer. 1m i 1,5m konfekcjonujemy na miejscu i zamówienia staramy się realizować na bieżąco. Każde zamówienie wiąże się jednak z koniecznością zainstalowania wałka wykładziny na maszynie, jej przewinięciem z jednoczesnym odmierzeniem i ostatecznie docięciem, a proces ten jest czasochłonny. W zależności od ilości zamówień realizujemy je zazwyczaj w ciągu jednego - dwóch dni, w wyjątkowych przypadkach mogą to być trzy dni..
Wykładzin o szer. 2m nie konfekcjonujemy na miejscu - zamawiamy gotowe odcinki. Czas potrzebny na sprowadzenie, pod warunkiem dostępności w polskim magazynie to zazwyczaj 3-5 dni roboczych.
Do powyższych okresów diliczyć należy czas dostawy.

 

Jaki jest koszt i czas dostawy?

szer. 1m  – od 16zł (ekono do 50m, standard I do 60m, standard II do 45/50m, premium C do 25m);
szer. 1,5m  – od 18zł (ekono do 35mb, standard I do 35mb, standard II do 30mb, premium C do 15mb);
W przypadku wiekszych ilości niż podane powyżej oraz wykładzin o szer. 2m wysyłka jest wyceniana indywidualnie.
Średni czas dostawy wynosi 2 dni, w przypadku dużych paczek i przesyłek paletowych mogą one nie być odbierane i dostarczane codziennie.
Nie odpowiadamy za opóźnienia wynikłe ze strony przewoźników. Prosimy nie zwlekać z zamówieniami do ostatniego dnia.  Rózne sytuacje losowe mogą wpłynąć na opóźnienie dostawy. Coraz powszechniejsze są również opóźnienia w dostawie - szczególnie większych przesyłek, spowodowane nadmiarem zleceń w firmach kurierskich. W przypadku braku miejsca na samochodzie kurier może nie odebrać przesyłki.

 

Z jaką dokładnością docinamy wykładziny?

Długość wykładziny odmierzana jest na maszynie podczas przewijania przy pomocy zainstalowanego kółka mierniczego. Ze względu na ten sposób odmierzania oraz najmniejszą podziałkę 0,1m nie jesteśmy w stanie zagwarantować przygotowania długości z dokładnością do centymetra. W przypadku gdy wymagana jest  bardzo precyzyjna długość, podobnie jak w przypadku wykładzin obiektowych, należy zakupić odcinek nieco dłuższy i dokonać cięcia na miejscu.

 

Czy wykładziny wymagają obszycia?

Nie ma takiej potrzeby. Dzięki odpowiedniej technologii wykonania w żadnej z naszych wykładzin nie występuje zjawisko prucia ani strzępienia się brzegów.

 

Czy można samodzielnie zmienić rozmiar wykładziny?

Tak. Cięcie po rozłożeniu wykładziny można w łatwy sposób wykonać nożem rozsuwanym (najlepiej wzdłuż listwy),
a w przypadku wykładzin standard i ekono można to zrobić także nożyczkami.

 

Jak przechowywać?

W szczególności w przypadku wykładzin standard I i premium L zalecamy przechowywanie wykładzin zwiniętych w rolki w pozycji pionowej. Przechowywanie na leżąco powoduje deformację rolek do kształtu eliptycznego. Ze względu na pewną sztywność tych wykładzin i nieduży ciężar może skutkować to powstaniem fal bezpośrednio po ich rozwinięciu.

 

Jak czyścić/prać?

Z naszych doświadczeń oraz z informacji pozyskanych od klientów wynika, iż bardzo łatwa w utrzymaniu czystości, w tym w praniu, dzięki swojej strukturze wierzchniej, jest wykładzina premium. Dlatego tę wersję polecamy do wielokrotnego lub intensywnego użytkowania. Wykładziny standard przy niedużym zabrudzeniu również da się doczyścić, jednak nie jest to tak proste jak w przypadku wykąładzin premium. Do czyszczenia używać można ogólnie dostępnych środków.
Wykładzinę ekono traktujemy jednorazowo i nie podejmowaliśmy jakichkolwiek prób czyszczenia.
Wykładziny są wyprodukowane w 100% z włókien sztucznych dlatego też nie trzymają długo wilgoci co jest ich przewagą nad produktami z dodatkiem włókien naturalnych.

 

Czy wykładziny trzeba mocować do podłoża?

Krótkie odcinki wykładzin, szczególnie tych o niskiej gramaturze mogą się przemieszczać po podłożu dlatego też sugerujemy przymocowanie  do podłoża początku i końca wykładziny taśmą dwustronną.
Takie mocowanie jest korzystne w każdym przypadku ze względu na wyeliminowanie zjawiska podwijania się końcówek, które bezpośrednio po rozwinięciu wykładziny jest zjawiskiem naturalnym.

 

Czy oferowane wykładziny można stosować na zewnątrz?

Z założenia wykładziny przeznaczone są do wnętrz jednak zastosowanie ich na zewnątrz nie jest wykluczone. Należy jednak wziąć pod uwagę różne aspekty. Na podłoża miękkie (jak trawniki) bardziej nadają się wykładziny cięższe i grubsze, na podłoża utwardzone z powodzeniem można stosować cieńsze wykładziny. W przypadku lżejszych wykładzin warto pomyśleć o przymocowaniu ich do podłoża gdy spodziewane są podmuchy wiatru.

 

Czy wykładzinę o szer 2m. można przeciąć wzdłuż na pół?

Można, ale wydłuża to czas realizacji zamówienia. Cięcie wykładziny wzdłuż wykonać możemy tylko ręcznie po jej rozłożeniu na podłodze. Wymaga to sporo miejsca, którego w sezonie często nam w magazynie brakuje.

 

Czy można zwrócić zamówioną wykładzinę?
W przypadku wykładzin docinanych na wymiar prawo zwrotu nie przysługuje - podstawa prawna Art. 38 ust. 3 Ustawy o prawach konsumenta.
W celu zapoznania się z produktem można zamówić próbkę.

 

Jak nawiązać współpracę?

Wszystkim firmom z branży dekoratorskiej (również kwiaciarniom) i eventowej pragnącym nawiązać stałą współpracę oferujemy specjalne warunki zakupów. W celu otrzymania oferty prosimy o przesłanie mailem stosownej prośby wraz z podaniem pełnych danych firmy (z NIPem).

 

 

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone.Strona wykonana przez doNETA.pl