Zadzwoń do nas: 604 813 117
MENU

FAQ

Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz ważne informacje.

 

Jak zamawiać?

Zamówienia przyjmujemy wyłącznie drogą mailową. Tak złożone zamówienie gwarantuje uniknięcie nieporozumień oraz pozwoli oszacować możliwość jego realizacji w danej chwili. W zamówieniu prosimy podawać rodzaj zamawianej wykładziny, kolor, wymiary, adres dostawy wraz numerem telefonu (jest wymagany przez firmy kurierskie) oraz dane do faktury jeśli ma być wystawiona.

 

Kiedy należy zapłacić?

W przypadku wykładzin standard i premium, które są docinane na zamówiony wymiar wymagana jest wpłata z góry. Po otrzymaniu zamówienia przesyłamy wycenę lub fakturę proforma (jeśli dane do faktury zostały podane). Następnie po zaksięgowaniu wpłaty, ewentualnie po otrzymaniu potwierdzenia dokonania zapłaty przystępujemy do cięcia oraz przygotowania wykładziny do wysyłki.

 

Jaki jest czas realizacji zamówień?

Wykładziny o szer. 1m i 1,5m konfekcjonujemy na miejscu i zamówienia staramy się realizować na bieżąco. Każde zamówienie wiąże się jednak z koniecznością zainstalowania wałka wykładziny na maszynie, jej przewinięciem z jednoczesnym odmierzeniem i ostatecznie docięciem, a proces ten jest czasochłonny. W zależności od ilości zamówień realizujemy je zazwyczaj w ciągu jednego, dwóch dni.
Wykładzin o szer. 2m nie konfekcjonujemy na miejscu - zamawiamy gotowe odcinki. Czas oczekiwania, pod warunkiem dostępności w polskim magazynie to zazwyczaj 3-5 dni roboczych.
Do powyższych okresów diliczyć należy czas dostawy.

 

Jaki jest koszt i czas dostawy?

W przypadku wykładzin o szer. 1m i 1,5m proponujemy wysyłkę kurierską Pocztex Ekspres 24 w cenie 17,99zł (jeden rulon do 30kg) lub 37,99zł (jeden rulon do 50kg). Czas dostawy jeden dzień roboczy (D+1).
Wykładziny o szer. 2m wysyłamy za pośrednictwem DPD w cenie od 29,99zł - ostateczna cena zależy od wielkości i wagi przesyłki. Czas dostawy 1-2 dni.
Wykładziny o szer. 2m i o średnicy rolki powyżej 30cm lub wadze 30-50kg wysyłamy jako duże paczki - w cenie 79zł. Czas realizacji 1-3 dni.
Przesyłki o wadze powyżej 50kg wysyłane są na palecie w cenie od 89zł. Czas realizacji 1-3 dni.
Wysyłka paczek o nieregularnych kształtach i dosć dużych rozmiarach jest relatywnie droga. Dlatego też w przypadku wykładzin o różnych szerokościach łączenie ich w jedną przesyłkę jest niopłacalne.
Nie odpowiadamy za opóźnienia wynikłe ze strony przewoźników. Prosimy nie zwlekać z zamówieniami do ostatniego dnia. Sytuacje losowe typu awaria samochodu i nieodebranie/niedostrczenie przesyłki mogą się przecież wydarzyć.

 

Z jaką dokładnością docinamy wykładziny?

Długość wykładziny odmierzana jest na maszynie podczas przewijania przy pomocy zainstalowanego kółka mierniczego. Ze względu na ten sposób odmierzania oraz najmniejszą podziałkę 0,1m nie jesteśmy w stanie zagwarantować przygotowania długości z dokładnością do centymetra. W przypadku gdy wymagana jest  bardzo precyzyjna długość, podobnie jak w przypadku wykładzin obiektowych, należy zakupić odcinek nieco dłuższy i dokonać cięcia na miejscu.

 

Czy wykładziny wymagają obszycia?

Nie. Oferowane przez nas wykładziny wykonywane są w technologii igłowania i składają się z podkładu oraz runa. Dzięki temu po docięciu nie występuje zjawisko prucia ani strzępienia się brzegów.

 

Czy można samodzielnie zmienić rozmiar wykładziny?

Tak. Cięcie po rozłożeniu wykładziny można w łatwy sposób wykonać nożem rozsuwanym (najlepiej wzdłuż listwy),
a w przypadku wykładzin standard i ekono można to zrobić także nożyczkami.

 

Jak przechowywać?

W szczególności przypadku wykładzin standard I i premium L zalecamy przechowywanie wykładzin zwiniętych w rolki w pozycji pionowej. Przechowywanie na leżąco powoduje deformację rolek do kształtu eliptycznego, co ze względu na peną sztywność tych wykładzin może skutkować powstaniem fal po ich rozwinięciu.

 

Jak czyścić/prać?

Z naszych doświadczeń oraz z informacji pozyskanych od klientów wynika, iż  łatwa w utrzymaniu czystości, w tym w praniu, jest wykładzina premium. Wykładzinę standard przy niedużym zabrudzeniu da się odkurzyć lub wyszczotkować, w praniu jest dość trudna. Wykładzinę ekono (tak naprawdę włókninę) traktujemy jednorazowo i nie podejmowaliśmy jakichkolwiek prób czyszczenia.

 

Czy wykładziny trzeba mocować do podłoża?

Zależy od rodzaju, wymiarów i podłoża.
Bezwzględnie mocować do podłoża należy wykładzinę ekono, wymaga ona bowiem naciągnięcia (w przeciwnym wypadku może się marszczyć i ściągać podczas chodzenia po niej). Najlepiej więc przymocować ją na początku i końcu taśmą dwustronną.
W przypadku wykładzin standard i premium mocowanie ich do podłoża nie jest niezbędne. Jednak bezpośrednio po rozwinięciu może zachodzić zjawisko podwijania się końcówek (szcególnie w przypadku wykładzin standard I i premium L). By temu zapobiec warto więc przymocować końcówki do podłoża taśmą dwustronną. Zapobiegnie to również ewentualnemu przemieszczaniu się po śliskim podłożu krótszych odcinków wykładzin.

 

Czy oferowane wykładziny można stosować na zewnątrz?

Z założenia wykładziny przeznaczone są do wnętrz jednak zastosowanie ich na zewnątrz nie jest wykluczone. Należy jednak wziąć pod uwagę różne aspekty. Wykładzina ekono nadaje się tylko na twarde podłoża i wymaga naciągnięcia. Na podłoża miękkie (jak trawniki) najlepiej nadają się wykładziny grubsze (premium) choć użycie wykładzin standard też jest możliwe. Niezależnie od podłoża w przypadku lżejszych wykładzin warto pomyśleć o przymocowaniu ich do podłoża gdy spodziewane są silne podmuchy wiatru.

 

Czy wykładzinę o szer 2m. można przeciąć wzdłuż na pół?

Można, ale wydłuża to czas realizacji zamówienia. Cięcie wykładziny wzdłuż wykonać możemy tylko ręcznie po jej rozłożeniu na podłodze. Wymaga to sporo miejsca, którego w sezonie często nam w magazynie brakuje.

 

Czy można zwrócić zamówioną wykładzinę?
W przypadku wykładzin docinanych na wymiar podany przez kupującego prawo zwrotu nie przysługuje - podstawa prawna Art. 38 ust. 3 Ustawy o prawach konsumenta.
W celu zapoznania się z produktem można zamówić próbkę.

 

Jak nawiązać współpracę?

Wszystkim firmom z branży dekoratorskiej (również kwiaciarniom) i eventowej pragnącym nawiązać stałą współpracę oferujemy specjalne warunki zakupów. W celu otrzymania oferty prosimy o przesłanie mailem stosownej prośby wraz z podaniem pełnych danych firmy (z NIPem).

 

 

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone.Strona wykonana przez doNETA.pl