Jesteś tutaj: FAQ

FAQ

Dywan, wykładzina, chodnik - różnice.+

Produkty w naszej ofercie to z technologicznego punktu widzenia wykładziny, a wersja ekono nieposiadająca podłoża to włóknina, jednak specjalnie zaprojektowana, o parametrach wykładziny. Potocznie produkty takie określane są przez większość osób jako biały dywan, czerwony dywan itp. dlatego też by umożliwić ich wyszukanie w sieci też używamy tych zakorzenionych w naszym języku określeń. Dywan to tak naprawdę zamknięta struktura i nie sprzedaje się dywanów na metry. Podobnie sytuacja ma się z określeniami typu biały chodnik czy czerwony chodnik. Chodnikiem potocznie nazywa się każdy podłużny element przeznaczony do chodzenia po nim (włącznie z częścią drogi).

Jaki jest czas realizacji zamówień?+

Wykładziny o szer. 1m - 1,5m konfekcjonujemy na miejscu i zamówienia staramy się realizować na bieżąco. Każde zamówienie wiąże się jednak z koniecznością przygotowania wykładziny na zamówioną długość (zainstalowanie na maszynie, przewinięcie, odmierzenie). Realizacja następuje zazwyczaj w ciągu 1-2 dni roboczych, a maksymalnie w ciągu trzech dni.
Wykładzin o szer. 2m nie konfekcjonujemy na miejscu - zamawiamy gotowe odcinki. Czas potrzebny na sprowadzenie, pod warunkiem dostępności w polskim magazynie to zazwyczaj 3-10 dni roboczych.
Do powyższych okresów doliczyć należy czas dostawy.

Jaki jest koszt i czas dostawy?+

Koszty wysyłki zależne są od rozmiaru i ciężaru paczki dla przesyłek o ciężarze do 30kg wynoszą:
 - szer. 1m
  DPD 24,99 - 40zł
  Pocztex (większe rozmiary) - 50zł
 - szer. 1,2m - 1,25m
  DPD 29,99 - 40zł
  Pocztex (większe rozmiary) - 55zł
 - szer. 1,5m
  DPD 39,99 - 50zł
  Pocztex (większe rozmiary) - 60zł

W przypadku przesyłek kurierskich czas dostawy wynosi 1-3 dni robocze.

Przesyłki powyżej 30 kg wyceniane są indywidualnie.
Realizacja Pocztexem 79-99zł lub na palecie - Geis oraz inni przewoźnicy od 159zł.
Realizacja dostawy do 4 dni roboczych.

Dostawy realizowane są na podstawie regulaminów poszczególnych przewoźników.
Nie odpowiadamy za opóźnienia wynikłe ze strony przewoźników. Prosimy nie zwlekać z zamówieniami do ostatniego dnia.  Rózne sytuacje losowe mogą wpłynąć na opóźnienie dostawy. Coraz powszechniejsze są również opóźnienia w dostawie - szczególnie większych przesyłek, spowodowane nadmiarem zleceń w firmach kurierskich. W przypadku braku miejsca na samochodzie kurier może nie odebrać przesyłki!

Jak kupować/zamawiać?+

Zamówienia na wykładziny konfekcjonowane na miejscu, czyli o szerokościach 1m, 1,2m, 1,25m i 1,5m należy składać poprzez przystosowany do tego formularz znajdujący się w zakładce - zamów. Po złożeniu zamówienia należy oczekiwać na wiadomość zawierającą informacje niezbędne do sfinalizowania transakcji, w tym dane do wpłaty - wykładziny docinamy na zamówiony wymiar po otrzymaniu wpłaty.

Zamówienia na ilości paletowe należy składać mailowo.

Zamówienia na wykładziny o szer. 2m, czyli wymagające sprowadzenia należy składać mailowo lub poprzez formularz kontaktowy. Po otrzymaniu wiadomości poinformujemy jakie są możliwości realizacji.

Jak zamawiać jednorazowo więcej niż jeden odcinek?+

Jeśli odcinki mają być nawinięte i spakowane oddzielnie należy złożyć oddzielne zamówienia.

Jeśli odcinki mogą być nawinięte jeden na drugi:
- w przypadku tej samej wykładziny w formularzu należy wprowadzić łączną długość, a w dodatkowych informacjach podać jak ma być podzielona;
- w przypadku różnych rodzajów/szerokości należy wprowadzić dane pierwszego odcinka w formularzu, a dane kolejnego podać w dodatkowych informacjach.
Jeśli będzie możliwość zaproponujemy w takim przypadku wysyłkę jedną paczką - nie zawsze jednak jest to opłacalne ponieważ koszt jednej dużej/ciężkiej przesyłki często przewyższa koszty dwóch mniejszych.

Jak zamówić próbki i jaki jest i ich koszt?+

W celu otrzymania próbek należy przesłać stosowną prośbę przez formularz kontaktowy lub mailem. Należy podać adres do wysyłki oraz określić, którymi wykładzinami są państwo zainteresowani. Próbki wysyłamy darmowo listem lub na życzenie, odpłatnie kurierem.

Czy kolor wykładziny jest taki jak przedstawiony na zdjęciach?+

Tak, ale... Zdjęcia przedstawiające wykładziny na naszej stronie zostały wykonane w profesjonalny sposób i prawidłowo odzwierciedlają barwę produktów. Na sposób jej wyświetlania decydujący wpływ ma jednak jakość ekranu/wyświetlacza oraz ich ustawienia.

Z jaką dokładnością docinamy wykładziny?+

Długość wykładziny odmierzana jest na maszynie podczas przewijania przy pomocy zainstalowanego kółka mierniczego. Ze względu na ten sposób odmierzania oraz najmniejszą podziałkę 0,1m nie jesteśmy w stanie zagwarantować przygotowania długości z dokładnością do centymetra. W przypadku gdy wymagana jest  bardzo precyzyjna długość, podobnie jak w przypadku wykładzin obiektowych, należy zakupić odcinek nieco dłuższy i dokonać cięcia na miejscu.

Jak przechowywać?+

Zalecamy przechowywanie wykładzin zwiniętych w rolki w pozycji pionowej. Przetrzymywanie przez dłuższy czas na leżąco powoduje deformację rolek do kształtu eliptycznego, co może skutkować powstaniem fal bezpośrednio po ich rozwinięciu.

Czy wykładziny wymagają obszycia?+

Nie ma takiej potrzeby. Dzięki odpowiedniej technologii wykonania w żadnej z naszych wykładzin nie występuje zjawisko prucia ani strzępienia się brzegów.

Czy można samodzielnie zmienić rozmiar wykładziny?+

Tak. Cięcie po rozłożeniu wykładziny można w łatwy sposób wykonać nożem rozsuwanym (najlepiej wzdłuż listwy), a w przypadku wykładzin standard i ekono można to zrobić także nożyczkami.

Jak czyścić/prać?+

Wszystkie z oferownych przez nas wykładzin można czyścić i prać.
Z naszych doświadczeń oraz z informacji pozyskanych od klientów wynika jednak, iż bardzo łatwa w utrzymaniu czystości, dzięki swojej strukturze wierzchniej, jest wykładzina premium. Dlatego tę wersję polecamy do wielokrotnego i intensywnego użytkowania. 
Do czyszczenia używać można ogólnie dostępnych środków.
Wykładziny są wyprodukowane w 100% z włókien sztucznych dlatego też nie trzymają długo wilgoci co jest ich przewagą nad produktami z dodatkiem włókien naturalnych.

Czy wykładziny trzeba mocować do podłoża?+

Krótkie odcinki wykładzin, szczególnie tych o niskiej gramaturze (ekono) mogą się przemieszczać po podłożu dlatego też sugerujemy przymocowanie  do podłoża początku i końca wykładziny taśmą dwustronną.
Takie mocowanie jest korzystne również ze względu na wyeliminowanie zjawiska podwijania się końcówek, które bezpośrednio po rozwinięciu wykładziny jest zjawiskiem naturalnym.

Czy można zwrócić zamówioną wykładzinę?+

W przypadku wykładzin docinanych na wymiar, zgodnie z zamówieniem, prawo zwrotu nie przysługuje - podstawa prawna Art. 38 ust. 3 Ustawy o prawach konsumenta. W celu zapoznania się z produktem można zamówić próbkę.

Jak nawiązać współpracę?+

Wszystkim firmom z branży dekoratorskiej (również kwiaciarniom) i eventowej pragnącym nawiązać stałą współpracę oferujemy specjalne warunki zakupów. W celu otrzymania oferty hurtowej prosimy o kontakt poprzez specjalnie przygotowany formularz w zakładce - cennik hurtowy.

Reklamacje+

Reklamacje można składać poprzez e-mail, formularz kontaktowy lub listowie pocztą tradycyjną. Zgłoszenie reklamacyjne powinno zawierać dane klienta, opis problemu oraz kopię dowodu zakupu. Reklamowany towar odbieramy na nasz koszt, musi on być jednak spakowany w taki sposób w jaki został dostarczony, inny sposób pakowania może skutkować naliczeniem przez przewoźnika dodatkowych opłat. Wykładzina oddawana do reklamacji musi być wstępnie wyczyszczona. Sypiący się piasek lub inne elementy wypadające z wykładziny mogą doprowadzić do uszkodzenia maszyny na której jest przewijana - w przypadku stwierdzenia takiego ryzyka reklamacja nie zostanie rozpatrzona, a klient będzie musiał na własny koszt odebrać towar lub pokryć koszty czyszczenia. W przypadku produktów o charakterze jednorazowym pełnoprawna reklamacja możliwa jest tylko w przypadku gdy produkt nie został użyty.

Jak wykorzystywane są przekazane dane osobowe? - klauzula informacyjna.+

Otrzymane przez nas dane osobowe wykorzystywane są tylko w celu obsługi zamówienia, tylko w niezbędnym do tego zakresie (wysyłka - w tym przekazanie przewoźnikom lub/i firmom pośredniczącym, obsługa zamówienia - do 24 m-cy, kwestie księgowe - zgodnie z odrębnymi przepisami) - na podstawie art. 6 ust. 1 RODO. Źródłem danych osobowych jest zamawiający, zgodę na przetwarzanie wyraża akceptując warunki realizacji zamówienia zawierające zgodę na przetwarzanie danych lub poprzez złożenie zamówienia w formularzu na stronie internetowej i zaznaczenie opcji wyrażenia zgody na przetwarzanie danych. Realizującym zamówienie i administratorem danych jest Megamind Maciej Pawłowski, ul. Farna 19/2, 64-050 Wielichowo, kontakt: bok@dywannaslub.eu Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo dostępu - uzyskanie informacji czy i które dane są przetwarzane, sprostowania, żądania usunięcia, przeniesienia , cofnięcia zgody na przetwarzanie oraz wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zamówienia.
Adresy e-mail podmiotów gospodarczych, które rozpoczęły współpracę handlową lub zadeklarowały chęć nawiązania takiej współpracy wykorzystywane będą do przesyłania informacji handlowych.

W razie pytań zapraszamy do kotaktu
pod nr tel: 604 813 117
lub skorzystania z formularza:

Zadzwoń: 604 813 117 Zadzwoń do nas