Jesteś tutaj: FAQ

FAQ

Dywan, wykładzina, chodnik - różnice.+

Produkty w naszej ofercie to z technologicznego punktu widzenia wykładziny, a wersja ekono nieposiadająca podłoża to włóknina, jednak specjalnie zaprojektowana, o parametrach wykładziny. Potocznie produkty takie określane są przez większość osób jako biały dywan, czerwony dywan itp. dlatego też by umożliwić ich wyszukanie w sieci też używamy tych zakorzenionych w naszym języku określeń. Dywan to tak naprawdę zamknięta struktura i nie sprzedaje się dywanów na metry. Podobnie sytuacja ma się z określeniami typu biały chodnik czy czerwony chodnik. Chodnikiem potocznie nazywa się każdy podłużny element przeznaczony do chodzenia po nim (włącznie z częścią drogi).

Jak zamówić próbki i jaki jest i ich koszt?+

W celu otrzymania próbek należy przesłać na nasz e-mail adres do wysyłki oraz określić, którymi wykładzinami są państwo zainteresowani. Próbki wysyłamy darmowo listem lub na życzenie, odpłatnie kurierem.

Jaki jest czas realizacji zamówień?+

Wykładziny o szer. 1m - 1,5m konfekcjonujemy na miejscu i zamówienia staramy się realizować na bieżąco. Każde zamówienie wiąże się jednak z koniecznością przygotowania wykładziny na zamówioną długość (zainstalowanie na maszynie, przewinięcie, odmierzenie). Realizacja następuje zazwyczaj w ciągu dwóch dni roboczych, a maksymalnie w ciągu trzech dni.
Wykładzin o szer. 2m nie konfekcjonujemy na miejscu - zamawiamy gotowe odcinki. Czas potrzebny na sprowadzenie, pod warunkiem dostępności w polskim magazynie to zazwyczaj 3-10 dni roboczych.
Do powyższych okresów doliczyć należy czas dostawy.

Jaki jest koszt i czas dostawy?+

Koszty wysyłki zależne są od rozmiaru i ciężaru paczki dla przesyłek o ciężarze do 30kg wynoszą:
 - szer. 1m
  Inpost 19,99 - 35zł
  DPD 24,99 - 40zł
  Pocztex (większe rozmiary) - 50zł
 - szer. 1,2m - 1,25m
  DPD 29,99 - 40zł
  Pocztex (większe rozmiary) - 55zł
 - szer. 1,5m
  DPD 39,99 - 50zł
  Pocztex (większe rozmiary) - 60zł

W przypadku wysyłek kurierskich DPD i Inpost czas dostawy wynosi 1-2 dni, w usłudze Pocztex dla dużych przesyłek czas dostawy to zazwyczaj 2-3 dni robocze.

Przesyłki powyżej 30 kg wyceniane są indywidualnie. Realizacja Pocztexem lub na palecie - Geis oraz inni przewoźnicy.

Dostawy realizowane są na podstawie regulaminów poszczególnych przewoźników.
Nie odpowiadamy za opóźnienia wynikłe ze strony przewoźników. Prosimy nie zwlekać z zamówieniami do ostatniego dnia.  Rózne sytuacje losowe mogą wpłynąć na opóźnienie dostawy. Coraz powszechniejsze są również opóźnienia w dostawie - szczególnie większych przesyłek, spowodowane nadmiarem zleceń w firmach kurierskich. W przypadku braku miejsca na samochodzie kurier może nie odebrać przesyłki!

Jak kupować/zamawiać?+

Zamówienia należy składać poprzez przystosowany do tego formularz znajdujący się w zakładce - "zamów". Po złożeniu zamówienia należy oczekiwać na wiadomość zawierającą informacje niezbędne do sfinalizowania transakcji, w tym dane do wpłaty - wykładziny docinamy na zamówiony wymiar po otrzymaniu wpłaty.

Czy kolor wykładziny jest taki jak przedstawiony na zdjęciach?+

Tak, ale... Zdjęcia przedstawiające wykładziny na naszej stronie zostały wykonane w profesjonalny sposób i prawidłowo odzwierciedlają barwę produktów. Na sposób jej wyświetlania decydujący wpływ ma jednak jakość ekranu/wyświetlacza oraz ich ustawienia.

Z jaką dokładnością docinamy wykładziny?+

Długość wykładziny odmierzana jest na maszynie podczas przewijania przy pomocy zainstalowanego kółka mierniczego. Ze względu na ten sposób odmierzania oraz najmniejszą podziałkę 0,1m nie jesteśmy w stanie zagwarantować przygotowania długości z dokładnością do centymetra. W przypadku gdy wymagana jest  bardzo precyzyjna długość, podobnie jak w przypadku wykładzin obiektowych, należy zakupić odcinek nieco dłuższy i dokonać cięcia na miejscu.

Jak przechowywać?+

Zalecamy przechowywanie wykładzin zwiniętych w rolki w pozycji pionowej. Przetrzymywanie przez dłuższy czas na leżąco powoduje deformację rolek do kształtu eliptycznego, co może skutkować powstaniem fal bezpośrednio po ich rozwinięciu.

Czy wykładziny wymagają obszycia?+

Nie ma takiej potrzeby. Dzięki odpowiedniej technologii wykonania w żadnej z naszych wykładzin nie występuje zjawisko prucia ani strzępienia się brzegów.

Czy można samodzielnie zmienić rozmiar wykładziny?+

Tak. Cięcie po rozłożeniu wykładziny można w łatwy sposób wykonać nożem rozsuwanym (najlepiej wzdłuż listwy), a w przypadku wykładzin standard i ekono można to zrobić także nożyczkami.

Jak czyścić/prać?+

Wszystkie z oferownych przez nas wykładzin można czyścić i prać.
Z naszych doświadczeń oraz z informacji pozyskanych od klientów wynika jednak, iż bardzo łatwa w utrzymaniu czystości, dzięki swojej strukturze wierzchniej, jest wykładzina premium. Dlatego tę wersję polecamy do wielokrotnego i intensywnego użytkowania. 
Do czyszczenia używać można ogólnie dostępnych środków.
Wykładziny są wyprodukowane w 100% z włókien sztucznych dlatego też nie trzymają długo wilgoci co jest ich przewagą nad produktami z dodatkiem włókien naturalnych.

Czy wykładziny trzeba mocować do podłoża?+

Krótkie odcinki wykładzin, szczególnie tych o niskiej gramaturze (ekono) mogą się przemieszczać po podłożu dlatego też sugerujemy przymocowanie  do podłoża początku i końca wykładziny taśmą dwustronną.
Takie mocowanie jest korzystne również ze względu na wyeliminowanie zjawiska podwijania się końcówek, które bezpośrednio po rozwinięciu wykładziny jest zjawiskiem naturalnym.

Czy można zwrócić zamówioną wykładzinę?+

W przypadku wykładzin docinanych na wymiar, zgodnie z zamówieniem, prawo zwrotu nie przysługuje - podstawa prawna Art. 38 ust. 3 Ustawy o prawach konsumenta. W celu zapoznania się z produktem można zamówić próbkę.

Jak nawiązać współpracę?+

Wszystkim firmom z branży dekoratorskiej (również kwiaciarniom) i eventowej pragnącym nawiązać stałą współpracę oferujemy specjalne warunki zakupów. W celu otrzymania oferty hurtowej prosimy o kontakt poprzez specjalnie przygotowany formularz w zakładce - cennik hurtowy.

Jak wykorzystywane są przekazane dane osobowe? - klauzula informacyjna.+

Otrzymane przez nas dane osobowe wykorzystywane są tylko w celu obsługi zamówienia, tylko w niezbędnym do tego zakresie (wysyłka - w tym przekazanie przewoźnikom lub/i firmom pośredniczącym, obsługa zamówienia - do 24 m-cy, kwestie księgowe - zgodnie z odrębnymi przepisami) - na podstawie art. 6 ust. 1 RODO. Źródłem danych osobowych jest zamawiający, zgodę na przetwarzanie wyraża akceptując warunki realizacji zamówienia zawierające zgodę na przetwarzanie danych lub poprzez złożenie zamówienia w formularzu na stronie internetowej i zaznaczenie opcji wyrażenia zgody na przetwarzanie danych. Realizującym zamówienie i administratorem danych jest Megamind Maciej Pawłowski, ul. Farna 19/2, 64-050 Wielichowo, kontakt: bok@dywannaslub.eu Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo dostępu - uzyskanie informacji czy i które dane są przetwarzane, sprostowania, żądania usunięcia, przeniesienia , cofnięcia zgody na przetwarzanie oraz wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zamówienia.
Adresy e-mail podmiotów gospodarczych, które rozpoczęły współpracę handlową lub zadeklarowały chęć nawiązania takiej współpracy wykorzystywane będą do przesyłania informacji handlowych.

W razie pytań zapraszamy do kotaktu
pod nr tel: 604 813 117
lub skorzystania z formularza:

Zadzwoń: 604 813 117 Zadzwoń do nas